Historie rodzinne

zostaw po sobie dobre wspomnienia

Korzenie rodzinne – dokumentacja

korzenie rodzinne – dokumentacjaSięgnij pamięcią do swoich korzeni rodzinnych, a my, by stworzyć Twoją sagę rodzinną, wysłuchamy najpierw Twoich wspomnień – bo zapewne w pamięci właśnie przechowujesz najwięcej wspomnień – nagramy je, po czym spiszemy. Może to się odbyć w miejscu wskazanym przez Ciebie, ale też jeśli wolałbyś przybyć do nas na rozmowy i nagranie, dysponujemy wygodnym miejscem na pracę z Tobą (Warszawa lub okolice).

Saga rodzinna, aby była pełna, powinna zawierać nie tylko spisane dzieje Twojej rodziny, ależ też być wzbogacona o fotografie, kopie ważnych dokumentów, listy, pamiętniki. Być może zalegają one gdzieś na dnie szuflad, do których z rzadka się zagląda, albo w pudłach na strychu – sięgnij po nie, uzupełnią Twoją słowną relację, przydadzą kolorytu epoce, w której przyszło żyć Tobie lub bohaterom Twojej sagi rodzinnej. Pokaż je nam, doradzimy, co wybrać i jak je wykorzystać.

saga rodzinna – pamięć o przodkachSaga rodzinna czy życiorys?

Zanim przystąpimy do pracy, zdecyduj, czy wolisz przywołać i utrwalić jedynie własne wspomnienia – dzieciństwo, młodość, lata dojrzałe – czy też chcesz przedstawić tych wszystkich, których pamiętasz i którzy mieli wpływ na Twoje życie lub z jakichś innych względów zasługują na upamiętnienie. Saga rodzinna sięgająca korzeni rodzinnych czy życiorys własny? Jasność tego wyboru pozwoli nam skoncentrować się od razu na przyszłym kształcie pracy.

Spisywanie Twojej relacji i opracowywanie dostarczonych dokumentów odbywa się bez twojego bezpośredniego udziału, choć w każdej chwili możesz mieć wgląd w przygotowywany do ostatecznej wersji tekst. Gotowa praca – spisana saga rodzinna – może zyskać formę wydruku komputerowego wraz z dostarczoną ci płytką CD albo formę książkową w twardej lub miękkiej oprawie i w wybranej przez Ciebie liczbie egzemplarzy.