Historie rodzinne

zostaw po sobie dobre wspomnienia

O nas

Jesteśmy firmą rodzinną, a nasze życie zawodowe od lat związane było i jest z pisaniem.2010057013522023

Renata Kopczewska –  przez wiele lat pracowałam jako dziennikarka, m.in. w tygodniku młodzieżowym „Razem” i miesięczniku „Magazyn Rodzinny”. Poza tym publikowałam swoje teksty dziennikarskie, a także opowiadania, w innych tygodnikach, np. „Kobiecie i Życiu”. Następnie zajęłam się działalnością translatorską – mam na swoim koncie przetłumaczonych 27 pozycji z literatury pięknej dla dorosłych i młodzieży. Niech to świadczy o moim zamiłowaniu do pisania i mojej w tym biegłości.

Dawniej – członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, obecnie Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich oraz Stowarzyszenia Pilotów Wycieczek Zagranicznych.

Równolegle bowiem pracuję jako pilotka wycieczek zagranicznych i przewodniczka. Ciekawsze zdarzenia, jakich byłam świadkiem, relacjonowałam na łamach wielu czasopism m.in. w  „Polityce”. Obecnie przygotowuję książkę, będącą zbiorem moich doświadczeń przewodnickich. Właśnie kontakt z zagranicznymi turystami, którzy przybywają do Polski w poszukiwaniu swoich korzeni, nasunął mi pomysł spisywania dziejów rodzinnych. Każdy bowiem Polak z pochodzenia, który chciałby odnaleźć ślad na ziemi – tej ziemi – swoich przodków, cierpi z powodu braku dostatecznej informacji na temat poprzednich pokoleń, nie przekazanej im w odpowiednim czasie przez krewnych, wiedzy zapomnianej lub zlekceważonej, po latach niestety nie do odtworzenia.

Nie powielaj błędów tych ludzi, pomyśl o swoich dzieciach i wnukach, które będą chciały poznać Twoje i Twoich najbliższych życie, warunki, które dla nich będą historią, podczas gdy dla Ciebie były i są codzienną rzeczywistością.